Dr. Komáromi István
Budapesten a XII. kerületben született 1955. július 12-én. Anyja gyárból (BVG) szociális osztályvezetőként, apja hivatásos katonatisztként ment nyugdíjba.
Erősáramú Szakközépiskola villamosenergiaipari ágazatán érettségizett, majd mérés-automatizálási üzemmérnök, a Miskolci Egyetem elődjénél jó minősítéssel diplomázott.
Kétszer volt katona, először fegyver-lövegtechnikusi, majd légvédelmi rakétás végzettséget szerzett ott.
Nemzeti Közszolgálati Egyetem jogelődjénél a Rendőrtiszti Főiskolán végzett (kitüntetéses oklevél) és BM Műszaki Tanfolyamot is (hírszerző iskola, jeles eredmény), később a hadtudományok egyetemi doktora (Zrínyi Miklós Katonai Akadémia, cum Laude) lett.
Felsővezetői továbbképzést végzett: Fachhochsule für Polizei (Villingen-Schwenningen) és FBI Academy (Quantico, Virginia) továbbá Bryan Tracy menedzsertanfolyam, Brit-Magyar vezetőképző.
Közigazgatási szakvizsgája (Magyar Közigazgatási Intézet) és előadóművészi szakvizsgája, működési engedélye (Országos Szórakoztatózenei Központ) is van.
Dolgozott a Budai Villanyszövetkezetnél villanyszerelőként, a Lenin Kohászati Művekben a Villamos Osztályon önálló tervezőként, majd bekerült a rendőrségre ahonnan a végzettsége miatt beiskolázták a hírszerző iskolára azzal a céllal, hogy mint műszaki ember a tudományos-műszaki-gazdasági-ipari felderítő területen fog dolgozni. Az iskola elvégzése után nem ment a hírszerző központba, hanem visszament a rendőrségre, ahonnan elkerült a BM Tudományszervezési Osztályra, itt az össz-belügyi szintű tudományos kutatások újítások koordinálásában vett részt a rendszerváltást megelőzően.
Innen nevezték ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság XXII. kerületi rendőrkapitányának, s itt dolgozott a rendszerváltás és a taxisblokád alatt. A rendszerváltást követően kísérleti rendőrkapitányságként miniszteri engedélyük volt eltérni az általános szervezeti struktúrától. Számos újítást vezetett be (pl. az önkormányzat és a rendőrség kapcsolata, ügyfélszolgálat és informatikája, a polgárőrség elődje, stb.)
A főkapitányi beosztások megpályáztatása után 1991-ben kinevezték Pest megye rendőrfőkapitányának, ahol közel 10 évig maradt, a kormányváltásoktól függetlenül. Tudományos kutatóhelyet is létrehoztak sokat újítottak s közben eredményesen országos nagy ügyeket is megoldottak. Számos cikke jelent meg a bűnügyi hírszerző munkától az önkormányzatok közbiztonsági koncepcióján át a munkahelyi légkörig. Az akkori a Magyar Közigazgatási Kar egyetlen rendőri beosztású elnökségi alapító tagja volt. Újító típusú, alkotó, integráló menedzserként vezette a rábízott szervezeteket. 1997-ben nevezték ki rendőr dandártábornokká.
2000-ben szolgálati célból nyugdíjazták, mint hivatásos rendőrt, mert
kinevezték a BM PR főnökének köztisztviselőként.
Hozzá tartozott három évig a közigazgatási államtitkár közvetlen alárendeltségében a bűnmegelőzés és a jogszabályok, az új szakmai anyagok megismertetése.
Televíziós személyiségként, volt élő zenei műsor szerkesztője-vezetője, s volt tv-s producer is saját tulajdonú zenés sikerműsorral. Tíz évig vezette a Kárpát-medence Legerősebb települése elnevezésű önkormányzati virtusversenyt.
Komáromi Pisti zenei honlapja:
Gyermekkora óta zenél, dalokat szerzett és előadott. Alapítója tagja a Rendőrkulturális és Hagyományőrző Egyesületnek. Tagja az Artisjusnak (Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület), ahol 133 levédett szerzeménye van. Ma is rendszeresen fellép kizárólag zenei műsorokban, illetve a szerzeményeit használják rendezvényeken, a városavatástól a temetésig.
Kitüntették és tiszteletbeli elnökké választották a cigány emberek az Együtt Szebb Jövőért Roma- Magyar Egyesületben és tiszteletbeli elnöke a Rendészeti Kiképzők Szövetségének (harcművészek) akik a fiatalok pályaorientálásával, a fizikai felkészítésükkel foglalkoznak. Támogatja a drogmentes mozgalmakat. Számos egyesület, lovagrend a tagjának választotta.
Egy lánya van: Komáromi Judit (2004)
Díjak, kitüntetések
- Közbiztonsági Érem bronz fokozat 1985.
- Közművelődésért 1985.
- Közbiztonsági Érem ezüst fokozat 1987.
- 10 éves szolgálati jel (Belügyminiszter) 1987.
- Dicséret és jutalom (Belügyminiszter) 1989, 1990, 1991, 1994, 1995, 1997, 1998
- Leány, legény a gáton kitüntető cím (árvízvédelem) 1991.
- Dicséret és jutalom (Nemzetbiztonsági Hivatal) 1992.
- Dicséret és jutalom (ORFK vezetője) 1992, 1993, 1994, 1995, 1999, 2000
- Aranygyűrű (Katonai Biztonsági Hivatal) 1995.
- Nimród Vadászérem (Országos Magyar Vadászati Védegylet) 1996.
- Polgárőr Szolgálatért Érdemérem 1996.
- I. Osztályú Szolgálati Jel (Honvédelmi Miniszter) 1997.
- Aranygyűrű (Belügyminiszter) 1997.
- Közigazgatásért Díj (Magyar Közigazgatási Kar) 1997.
- Sajtódíj (Magyar Sajtószakszervezet) 1997.
- 20 éves szolgálati jel (Belügyminiszter) 1997.
- Dísztőr (Határőrség Országos Parancsnok) 1998.
- Tudományos Díj (Pest megye Önkormányzata) 1998.
- Rendőrségi főtanácsos (Belügyminiszter) 1998.
- Elismerő Oklevél (BM Kórház Főigazgatója) 1999.
- Köztársasági Elnök Katonai Iroda szakértői emlékérem 1999.
- Pest megyéért emlékérem (Pest megye Önkormányzata) 2000.
- Katonai Biztonsági Hivatal ezüst plakett 2000.
- Nemzetbiztonságáért emlékérem 2000.
- Díszkard (ORFK vezetője) 2000.
- Zámbó Jimmy Emlékdíj, Sztár kategória 2003.
- Életnagyságú mellszobor 2004 (Papp-Váry László szobrászművész alkotása, kiállítva Budafok Záborszky Promontorium Pince)
- Elismerő oklevél (Magyar Rendészettudományi Társaság) 2011.
- Szebb Jövőért Díj (Együtt Szebb Jövőért Roma-Magyar Egyesület Országos Szervezete) 2014.
- Díszoklevél (Partiumi Keresztény Egyetem Nagyvárad) 2015.
- Dísztőr ORFK vezetője 2015.
További adatok a wikipédián!
Friss hírek
Olvassa el a heti újdonságokat
Újabb Magyar őssejt kutatás eredménye ...
A természetes őssejt növelő, már Magyarországon is elérhető! A Magyar fejlesztésű javarészt növényi hatóanyagokból álló őssejt szaporító kapszula.
Az egészségügyi maffia
A modern orvoslás, MEGTILTOTTA az ősi gyógymódok alkalmazását, és nap mint nap mindent megtesz azért, hogy elhitesse a lakossággal, hogy csakis a fizikai test létezik.